Temsilcilerimizle Tanışın!

Öğrenci temsilcilerimizle tanışın!

Hüseyin YAPICI
IEEE Türkiye Öğrenci Temsilcisi
Yiğit DOĞAN
Tanıtım Öğrenci Koordinatörü
Gülfem TOSUN
Educational Activities Öğrenci Temsilcisi
Tuğçe HIZLI
Women in Engineering Öğrenci Temsilcisi
Halil İbrahim KORKMAZ
Computer Society Öğrenci Temsilcisi
Kalender Onur AKKUŞ

IEEE Türkiye Kardeş Kollar Projesi Öğrenci Temsilcisi

Ayça AGIÇ
Power & Energy Society Öğrenci Temsilcisi
Görkem GÜNEY
Robotics and Automation Society Öğrenci Temsilcisi
Süheyl ASLAN
Kurumsal Destek Öğrenci Temsilcisi
Onur DEMİRAK
Engineering and Medicine and Biology Society Öğrenci Temsilcisi
Murat KAYA
Aerospace and Electronic System Society Öğrenci Temsilcisi

Geçmiş Temsilcilerimiz

Muhammed Taha KORKMAZ
2017-2018 Türkiye Öğrenci Temsilcisi
Dağlar Kaplan
2016-2017 Türkiye Öğrenci Temsilcisi
Can Biçer
2015-2016 Türkiye Öğrenci Temsilcisi
Ayhan Epik
2014-2015 Türkiye Öğrenci Temsilcisi
“Gönüllü olmanın en güzel hali.”

IEEE Nedir?

The Institute of Electrical and Electronics Engineers ya da kısaca IEEE (Türkçe: Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü).

Elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur. 1884 yılında kurulan IEEE insanlık yararına teknolojiyi geliştirmeyi hedefleyen bir topluluktur.

Dünyanın en büyük teknik organizasyonu olarak, IEEE üyeleri arasında mühendisler, bilim insanları ve diğer uzmanlar bulunur. Kurucu unsur olan elektrik elektronik mühendisleri dışında, günümüzde bilgisayar mühendisleri, yazılım geliştiricileri, bilişim teknolojileri uzmanları, fizikçiler, hekimler ve daha birçok meslekten insan IEEE çatısı altında bulunmaktadır. Bu nedenle topluluğun tam adı artık geçerliliğini yitirmiştir ve resmi evraklar dışında pek kullanılmamaktadır. Bu uzun isim yerine IEEE kısaltması daha çok tercih edilmektedir.

REGION 8

IEEE 160 ülkede bulunan 360.000 üyeden ve 10 bölgeden oluşmaktadır.

IEEE 8.Bölge 8 Ocak 1963’te Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayacak şekilde oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra 1966’ya kadar dünyanın geri kalanı 9.Bölge olarak kabul edilmekteydi. 9.Bölge Güney Amerika’yla sınırlandırıldıktan sonra dünyanın geri kalanı 10.Bölge olarak kabul edildi.

8. Bölge uluslararası IEEE organizasyonunun lider ve saygın bir parçası olarak tanınarak etkin bir şekilde organize, dinamik ve etkili varlığını sürdürmektedir.

8.Bölge üyelerin mesleki ve toplum açısından ihtiyaçlarını karşılamak için IEEE Kuruluş Birimleri’ni ve bölge içindeki aktiviteleri destekler ve gelişimlerine yardım eder.

 

ieeer8.org

IEEE Türkiye

IEEE Türkiye Şubesi globaldeki 10 alt bölge arasından Avrupa, Asya ve Afrika’yı kapsayan 8. Bölge’de yer almaktadır. IEEE Türkiye Şubesi 41’i resmi 70 öğrenci kolu ile aktif olarak konferanslar, workshoplar, eğitimler ve teknik çalıştaylar gerçekleştirmektedir. Bu kollar üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesinde rol oynamakta, üyelerin mezun olmadan sektöre ve gelecek nesil teknolojilere entegrasyonunu kolaylaştırmaktadır.

IEEE Türkiye Öğrenci Kolları, üyelerine ihtiyaç duyulan konularda eğitim ve workshoplar, yurt içi ve yurt dışı etkinliklere katılım şansı, mesleklerinin en geniş network ağına öğrencilik yıllarında erişim şansı sağlamaktadır. Ayrıca firma, kurum ve kuruluşlar ile kurumsal görüşmeler ayarlayarak üyelerin iş hayatı ve sektörlerle ilgili güçlü bilgi birikimine sahip olmasını sağlar.

IEEE Türkiye Şubesi hakkında daha fazla bilgi almak için websitesini ziyaret edebilirsiniz.