IEEE Türkiye Şubesi

Women in Engineering

IEEE’de Mühendislik Kadın İşidir!

Women in Engineering, Türkiye’de bilim ve mühendislik alanı ile ilgilenen kadın öğrenci ve profesyonellerin oluşturduğu bir birliktelik ve dayanışma ağıdır.

WIE Nedir?

IEEE WIE mühendislik alanındaki kadınların kendini ve başarılarını tanımasında yardımcı olmak, ödüllendirmenin yanında uluslar arası alanda bir ağ oluşturmasını sağlamak ve WIE üyeleri için etkinlikler düzenlemek gibi bir çok konuda sorumluluk üstlenmiştir.

IEEE Women in Engineering (WIE) kadınları mühendislik,bilim,kariyer ve yönetim alanlarında destekleyen, uluslar arası en büyük teknik meslek örgütüdür. WIE, kadınların mühendislik, bilim, teknoloji ve matematik alanlarında güçlü, yaratıcı ve aktif olmasını amaçlar.Aynı zamanda WIE, kadın ve erkeklerin bilim, sanayi, teknoloji ve toplumsal kariyer alanlarında birlikteliğini ve eşitliğini öngörür.Böylece teknik disiplinlerdeki kadınların kariyer alanında iş bulmalarını ve iş hayatlarını sürdürebilmeleri kolaylaşmasını hedefler.

WIE‘nin Amacı

Hedefimiz, kadınların teknik disiplinlerde küresel düzeyde işe alımını ve korunmasını sağlamaktır. IEEE’nin kadınların ve erkeklerin topluluk içinde çeşitli yeteneklerini kullanarak insanlığın yararına yenilik yapmak için çalıştığı bir birliktelik olmasını sağlıyoruz.

IEEE Mühendislik Kadınları (WIE), kadın mühendisleri ve bilim insanlarını teşvik etmek için çalışan en büyük uluslararası meslek örgütlerinden biridir.

Nasıl Katılabilirsin?

IEEE WIE ile gönüllü çalışmak istiyorsanız, yerel IEEE WIE Affinity Group ile başlamak en iyi yerdir.

Bölgenizde IEEE WIE yoksa, IEEE WIE’nin parçası olmak isteyen diğer altı IEEE Üyesi ile birlikte bir dilekçe göndermek suretiyle Öğrenci Şubenizde resmi kurulum yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için seçilmiş IEEE WIE Türkiye Temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.